کاشت مو توزیع مجدد مو را تسهیل می‌کند. هدف اصلی این درمان‌ها گرفتن فولیکول‌های مو است که مستعد طاسی ارثی از ناحیه اهدا کننده برای قرار دادن در ناحیه دهنده نیستند. جراحان با تجربه به طور هوشمندانه فولیکولهای مو را به محل دریافت کننده وارد می‌کنند تا نتایج غیر قابل کشف ایجاد شود و این امر برای دستیابی به بازده‌های رشد و تراکم بالا انجام می‌شود. جراحان معتبر با توجه به تعداد محدودی از فولیکول‌های اهدا کننده قابل دوام، قادر به برداشت از محل‌های دهنده می‌باشند.

پوست سر ممکن است پس از جراحی کاشت مو تا اندازه‌ای حساس شود. لازم است که سر چند روزی پانسمان شود، و پزشک ممکن است مسکن، آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت و یا داروهای ضد التهابی برای متوقف کردن تورم تجویز کند. زمان بهبودی بستگی به نوع عمل جراحی دارد، با روش FUE زمان بهبودی سریع‌تر است. به طور کلی، بیشتر افراد در عرض یک هفته پس از عمل به کار باز می‌گردند. اگر بخیه استفاده شود، آنها ظرف ۱۰ روز کشیده خواهند شد. علاوه بر هزینه‌های درمان، چندین هزینه اضافی برای بهبودی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. این هزینه‌ها عبارتند از:

داروهای ضد درد یا مسکن در طی بهبودی فوری

داروهای ضد التهابی برای کاهش تورم در ناحیه جراحی

آنتی بیوتیک‌ها برای کاهش خطر عفونت

اگر عوارضی را تجربه کرده‌اید، که شایع‌ترین آن عفونت است، باید آن را درمان کنید. این می‌تواند منبع هزینه‌های اضافی، از جمله هزینه‌های دارو و مراجعات به یک متخصص کاشت مو خوب می باشد.